3.09.2023r. XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy plebanii. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i złożone ofiary. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na malowanie elewacji naszego kościoła. 
 2. Wyrażam swoją wdzięczność za udział w naszym parafialnym dziękczynieniu za plony. Dziękuję za pięknie wykonane wieńce dożynkowe ze Ślesina, Gumnowic i Minikowa.  Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 3. Dziś we Mszy św. o godz. 11:00 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny. Na zakończenie Eucharystii zostaną poświęcone przybory szkolne, a wszyscy uczniowie otrzymają błogosławieństwo na nowy rok szkolny. 
 4. Dzisiaj po  Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie rodziców dzieci z klas II i III dotyczące przygotowania do I Komunii św.
 5. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. 
 6. W I czwartek miesiąca  modlimy się za księży i o nowe powołania.
 7. W piątek uroczystość narodzenia NMP Matki Pięknej Miłości, głównej patronki naszej diecezji i odpust w katedrze. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 8. Za tydzień w niedzielę 10. września  w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich dzieci. Tego dnia Słowo Boże dla naszej Parafii będzie głosił Ks. Andrzej Marmurowicz, diecezjalny moderator wspólnot Żywego Różańca. 
 9. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i I szkoły średniej w niedzielę 10. września  po Mszy św. o godz. 11:00. 
 10. Nasza parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 17. października.  Zapisy (dowód osobisty) wraz  wpłatą (100 zł) od poniedziałku w  biurze parafialnym.
 11. Katecheza parafialna dla dzieci w tym tygodniu w kościele (dotyczy wszystkich dzieci): klasa II w czwartek o godz. 17:00, klasa III w czwartek o godz 17:30, klasa IV w czwartek o godz. 18:00. 
 12. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego parafii.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.