Pielgrzymka

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – plik do pobrania

Parafia p.w. św. Mikołaja w Ślesinie  i Biuro Pielgrzymkowe Arcus z Bydgoszczy zapraszają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej:

„Śladami Chrystusa”

Termin 15-22.11.2020

Cena: 4090 zł + 90$

Betlejem – Ain Karem – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska
Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabga – Jezioro Galilejskie – Góra Tabor
Qasr el-Yahud – Jerycho – Morze Martwe – Jerozolima – Góra Syjon – Góra Oliwna – Betania

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 13:00. Wylot do Izraela o godz. 15:25. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 20:10. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, bazylika św. Katarzyny z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Jerozolimy – Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – miasta Heroda, rzymskiej stolicy Palestyny z czasów Nowego Testamentu, miasta krzyżowców. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Nazaretu: bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Przejazd na obiadokolację i nocleg w Galilei.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie wizyta w Kafarnaum i w Tabdze (kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra). Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Qasr el-Yahud – tradycyjnego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Stara Jerozolima: Ściana Płaczu, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), konwent Ecce Homo, bazylika Grobu Bożego. Góra Syjon: Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia NMP. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, panorama Jerozolimy z widokiem na wzgórze świątynne, Dominus Flevit, kościół Pustego grobu Maryi, Grota Getsemani, Ogród Oliwny i Bazylika Agonii. Wizyta w Betanii – nawiedzenie kościoła św. Łazarza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 11:25. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 14:25. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:
• Przelot samolotem w obie strony;
• Opłaty lotniskowe i paliwowe;
• Transfery autokarem;
• 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Opiekę duchową kapłana;
• Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
• Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Napojów do obiadokolacji;
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1050 zł;
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (122,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (306,75 zł).

UWAGI:
• Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich;
• Wyjazd ma charakter grupowy.

• WARUNKI PŁATNOŚCI:
    • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
  • Zapisy osób chętnych w biurze parafialnym

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz, POLAND