30.07.2023r. XVII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i ofiary.
 2. Biuro Parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i wtorek. 
 3. W dniach od 1 do 6 sierpnia br. w Lizbonie, odbędą 38. Światowe Dni Młodzieży.
  Obejmijmy modlitwą to spotkanie młodych katolików z całego świata.
 4. We wtorek, 1.08 przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie osobistej, o poległych za naszą Ojczyznę.
 5. Również we wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc Matki Bożej i wielu rocznic narodowych, to także wezwanie do dobrowolnej abstynencji od alkoholu, z miłości do wartości wyższych. Niech Maryja, Królowa Polski, błogosławi naszym dobrym postanowieniom.
 6. W środę, 2.08 przypada tzw. odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu.Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieskich i nawiedzenie parafialnego kościoła. 
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi. O 16:45 Nabożeństwo do NSPJ. 
 8. W piątek od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.  
 9. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi. O 16:45 Nabożeństwo do NSPJ.
 10. W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 11. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia przypada 7 rocznica śmierci śp. Ks. Proboszcza Zbigniewa Ciorkowskiego. 
 12. Różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza w ich intencji wyjątkowo w druga środę miesiąca, 9.08. 
 13. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 14. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Proboszczów, Parafian, i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.