2.05.2021r. V Niedziela Wielkanocna

 1. Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Okażmy Jej naszą miłość i bezgraniczną ufność przyzywając Jej wstawiennictwa w pięknych wezwaniach Litanii Loretańskiej, które będziemy śpiewać w czasie nabożeństw Majowych. Nabożeństwa odbywać się będą w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę i dni świąteczne po Mszy św. o godz. 11:00.
 2. Do naszego kościoła została ofiarowana figura NMP Fatimskiej. Już teraz zapraszam na Msze św. i Nabożeństwa Fatimskie 13 dnia miesiąca o godz. 20:00.
 3. W poniedziałek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Bardzo proszę o wywieszenie flag. 
 4. We wtorek wspomnienie św. Floriana. Msza św. w intencji strażaków OSP Ślesin o godz. 17:00.
 5. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa w pierwszą środę miesiąca. 
 6. W pierwszy czwartek maja pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich dla naszej diecezji. 
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę zgłoszonych chorych (chorych proszę zgłaszać do czwartku).
 8. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Przypominam jednocześnie, że trwa okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Nabożeństwo do NSPJ o 16:45 a następnie Msza św. pierwszopiątkowa.
 9. W sobotę po Mszy św.  spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. 
 10. Serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto parafii. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka remontowa.
 11. Zgodnie z rozporządzeniami rządowymi od wtorku 4 maja we Mszy św. w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. co oznacza, w Ślesinie 15 osób, a w Minikowie 7 osób. Zapraszam do uczestniczenia we Eucharystii także przed kościołem. W kruchcie znajdują się krzesła z których można korzystać podczas Mszy św. Można oczywiście korzystać z dyspensy i transmisji przez media, jednak nie zapominajmy, że życie chrześcijanina to przede wszystkim życie sakramentalne. Zachęcam do udziału we Mszy świętej także w dni powszednie. 
 12. Przypominam, że powodu epidemii uroczystość I Komunii św. została przełożona na 27.06. Za tydzień w niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie rodziców dzieci z klasy III. 
 13. Po Mszach św. można nabyć najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 14. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 15. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.