2.08.2020r. XVIII Niedziela Zwykła

 1. Przypominam, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele. Jest to wyrazem wzajemnej troski o siebie, a zobowiązuje nas do tego nie tylko nakaz władz państwowych, ale przede wszystkim przykazanie miłości bliźniego.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. 
 3. W imieniu Sióstr Dominikanek z Kamerunu bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na zakup nowego samochodu. Zebrano do puszek na ten cel 1259 zł. i 50 gr. 
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Dominika Guzmana.
 5. We wtorek o godz. Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Mikołaja. 
 6. W czwartek w święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia godz. 17:00 Msza św. w 5. rocznicę śmierci śp. Ks. Proboszcza Zbigniewa Ciorkowskiego. 
 7. W tym tygodniu: w środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych i Msza w ich intencji. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 16:45 Nabożeństwo do NSPJ i Msza św. pierwszopiątkowa.  
 8. W piątek od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Z powodu epidemii z Komunią św. odwiedzę tych chorych, których odwiedziłem w lipcu. Jeśli ktoś jeszcze pragnie przyjąć komunię św. to proszę o zgłoszenia do czwartku włącznie. 
 9. Bardzo proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku. 
 10. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca zebrane ofiary z Mszy św.  przeznaczone będą na remont organów w naszym kościele. 
 11. .Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 12. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii i  ofiar epidemii. 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.