26.07.2020r. XVII Niedziela Zwykła

• Dziś odpust ku czci św. Joachima. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Tomasz Sękowski, proboszcz Parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Zabrzu.
  • Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii.
  • Po Mszach św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Jak co roku chcemy przy tej okazji wesprzeć misjonarzy. W tym roku wspieramy Siostry Dominikanki z Kamerunu w zakupie nowego samochodu.
  • W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zgromadzenia Redemptorystów.
  • W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  • W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji Postarajmy się w tym miesiącu powstrzymać od picia napojów alkoholowych.
  • W sobotę przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za naszą Ojczyznę.
  • W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  • Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na sierpień, którego lekturę na ten wakacyjny czas gorąco polecam.
  • Módlmy się za naszych zmarłych Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii, zmarłych Proboszczów i ofiary epidemii.
  • Wszystkich Parafian i Gości polecam opiece NMP Pięknej Miłości, św. Joachima, św.Mikołaja, bł. Marii Karłowskiej i św. Michała Archanioła. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.