23.02.2020r. VII Niedziela Zwykła

 • Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
 • Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego wielkim apostołem był kard. Stefan Wyszyński – wkrótce beatyfikowany. Często cytował słowa ks. Markiewicza: „Polska albo będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie”. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać dzisiątkę różańca w intencji trzeźwości w naszym narodzie. Jednocześnie zapraszam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji w czasie Wielkiego Postu.
 • Spotkanie osób, które wyraziły chęć udziału w pielgrzymce parafialnej do Ziemi Świętej w poniedziałek o godz. 18:00 w salce na plebanii.
 • W Środę Popielcową, rozpoczynamy okres WIELKIEGO POST. Jest to dzień, w którym obowiązuje nas post ścisły: powstrzymanie się od potraw mięsnych, a także ilościowy (tzn. że w ciągu dnia spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta). Msze Św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 9:30 w Minikowie, o godz. 11:00 i 18:00 w Ślesinie. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na hospicja w naszej diecezji.
 • Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św., a po niej katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15:00. Kazania pasyjne będzie w tym roku głosił ks. dr Marcin Chrostowski, biblista, wikariusz parafii p.w. św. Kazimierza w Łochowie.
 • Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu (8 marca), a będzie je głosił ks. dr Hubert Nowak, proboszcz parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Szczepanowie.
 • Osoby, które pragną przyjąć w swoich domach obraz NMP Pięknej Miłości, a do tej pory tego nie uczyniły, lub pragną to uczynić raz jeszcze, mogą zapisywać się po Mszach św. w zakrystii. Nawiedzenie rozpoczniemy od najbliższej niedzieli.
 • Bardzo proszę aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku.
 • Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na marzec.
 • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej parafii.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.