22.12.2019r. IV Niedziela Adwentu

• Dziękuję serdecznie za posprzątanie i przygotowanie kościoła i kaplicy w Minikowie do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję, za pomoc, życzliwość i ofiary na rzecz parafii. Bóg zapałać Matkom Różańcowym za ofiarę na świąteczne dekoracje kościoła.
  • Dzięki uprzejmości Drużyny Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie otrzymamy  Betlejemskie Światło Pokoju. Dzisiaj w  czasie Mszy św o godz. 9:30 w Minikowie i o godz. 11:00 w Ślesinie Światełko Pokoju zostanie uroczyście wniesione przez harcerzy. Osoby które chciałyby zabrać to Światło do domu niech przyniosą ze sobą lampiony.
  • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem przy wigilijnym stole zachowajmy nasze piękne tradycje: wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Pisma św., dzielenie się opłatkiem, a po posiłku zaśpiewajmy kolędy. Starajmy się zachować tradycyjny post i pamiętajmy, że na wigilijnym stole nie ma miejsca dla alkoholu.
  • Paterka w Minikowie o godz. 22:00, a o północy w Ślesinie. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.
  • W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. tylko w Ślesinie o godz. 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy św. w Minikowie w I Święto Bożego Narodzenia.
  • 26.12,  w święto św. Szczepana Msze św. wg porządki niedzielnego. Tego dnia ofiary przeznaczone na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.
  • Odwiedziny duszpasterskie czyli Kolęda od 27.12. Ofiary z kolędy będą przeznaczone remont organów. Koszt remontu organów to 71340 zł.
  • Plan kolędy na ten tydzień: piątek, 27.12. od godz. 15:00 Kazin – bloki,                      sobota, 28.12. od godz. 10:00 – Ślesin ul. Boczna – bloki
  • W zakrystii można nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy, świąteczny nr Przewodnika Katolickiego w cenie 10 zł.