25.08.2019r. XXI Niedziela Zwykła

  1. Dziękuję za udział w Dożynkach Parafialnych. Na ręce Sołtysów i delegacji składam podziękowania za piękne wieńce dożynkowe i złożone przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność Pani Sołtys, Kołom Gospodyń Wiejskich i wszystkim zaangażowanym w organizację biesiady dożynkowej. Bóg zapłać za Wasz trud, życzliwość, otwarte serca i wsparcie finansowe w postaci przekazanego na rzecz funduszu remontowego naszej parafii dochodu z biesiady.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za ofiarowane do kościoła kwiaty.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św, Moniki. w środę wspomnienie św. Augustyna, w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy.
  4. W niedzielę, 1.09. przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec na Polskę. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar tej wojny, a także o pokój na świecie.
  5. W niedzielę, 1.09 podczas Mszy św. o godzinie 11:00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Poświęcę plecaki uczniom klas pierwszych, a w wszyscy uczniowie otrzymają błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po tej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić w 2020 roku do I Komunii św.
  6. Proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
  7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.