11.08.2019r. XIX Niedziela Zwykła

  1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Dziękuję za ofiary na prace remontowe i konserwatorskie naszego kościoła zebrane dziś, w II niedzielę miesiąca.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sobotę wspomnienie św. Jacka Odrowąża.
  3. W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte wg porządku niedzielnego.
  4. Panu Bogu będziemy dziękować za tegoroczne zbiory w niedzielę, 19.08. podczas Mszy św. o godz. 11:00. Po Mszy świętej w imieniu Pani Sołtys i Kół Gospodyń Wiejskich naszej parafii zapraszam na biesiadę dożynkową do ogrodu przy plebanii. Dochód z tej biesiady zgodnie z wolą organizatorów ma zasilić fundusz remontowy naszego kościoła. W sobotę po Mszy św. o godz. 17:00 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Koła Gospodyń Wiejskich będą sprzedawać ciasto. Dochód z tej sprzedaży jest przeznaczony na organizację biesiady dożynkowej.
  5. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  6. Proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.