25.03.2018r. Niedziela Palmowa

 1. Dziś w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary na rzecz parafii.
  Dziś przed kościołem wolontariusze z Centrum Wolontariatu Hospicyjnego rozprowadzają palmy. Dochód przeznaczony jest na Hospicjum Domowe Medicus w Nakle.
 2. Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami wokół kościoła. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15:00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty go Grobu Pańskiego.
 3. Spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św.
 4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do środy. W Triduum Paschalne biuro będzie nieczynne.
 5. W środę od godz. 8:00 odwiedzę z Najświętszym Sakramentem zgłoszonych chorych.
 6. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
 7. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21:00
 8. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9:00. Poświecenie pokarmów o godz. 12:00, 13:00 i 14:00. W Minikowie o 14:30
 9. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00 zakończy się procesją rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 Rezurekcja, którą rozpoczniemy od procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Następne Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg porządku Niedzielnego.
 12. Trwa zbiórka środków na wkład własny w ramach realizowanego już projektu na prace elektrotechniczne w naszym kościele. Prace te obejmą część instalacji elektrycznej (w tym ogrzewanie naszego kościoła), instalację antywłamaniową i przeciwpożarową. Ofiary na ten cel można wpłacać przez specjalną aplikację na naszej stronie internetowej www.parafiaslesin.pl , bezpośrednio na konto parafii (nr na stronie internetowej Parafii), albo osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 13. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
 14. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.