18.03.2018r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Bardzo dziękuję za udział w Rekolekcjach Parafialnych. Dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji w szkole. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość.
  3. Dziś w III niedzielę miesiąca serdecznie dziękuję za ofiary na prace remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. W poniedziałek o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.
  4. W tym tygodniu zostały przywiezione po konserwacji i renowacji: krzyż ołtarzowy, klęcznik i szafa z zakrystii. W najbliższych dniach pani konserwator przywiezie także pięknie odnowiony paschał.
  5. Trwa zbiórka środków na wkład własny w ramach realizowanego już projektu na prace elektrotechniczne w naszym kościele. Prace te obejmą część instalacji elektrycznej (w tym ogrzewanie naszego kościoła), instalację antywłamaniową i przeciwpożarową. Ofiary na ten cel można wpłacać przez specjalną aplikację na naszej stronie internetowej www.parafiaslesin.pl , bezpośrednio na konto parafii (nr na stronie internetowej Parafii), albo osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  6. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 10.00 i 17:00.
  7. Spowiedź św. przed Wielkanocą w poniedziałek wg. następującego planu: od 10.30-12.00 (Minikowo, Ślesin), 15.30-17.00 (Minikowo, Ślesin) i 19.00-20.00 (Ślesin)
  8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła.
  9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz 15:00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
  11. Polecam  prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.