1.12.2019r. I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także oczekiwania na Boże Narodzenie.
  2. Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja w piątek o godzinie 18:00. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Sławomir Patelski, Proboszcz Parafii p.w. św. Barbary w Radawnicy. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania.
  3. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne tylko we wtorek i czwartek.
  4. W środę i czwartek Msza św. w salce na plebanii.
  5. W środę Msza św. wyjątkowo o godz. 9:00. Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w środę, 11.12.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie.
  7. W I piątek miesiąca od godz. 17:00 okazja do spowiedzi.
  8. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę przed Bożym Narodzeniem w piątek 20 grudnia.
  9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę, 7.12. o godz. 14:30 w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa.
  10. W sobotę, 7.12 dzieci z klas III obchodzą Święto Rycerzy Niepokalanej. O godzinie 16:00 spotkają się w salce parafialnej na plebanii z Siostrą Anną ze zgromadzenia Sióstr Szarytek, a podczas Mszy św. o godzinie 17:00 otrzymają medaliki Niepokalanego Poczęcia.
  11. W sobotę po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  12. W zakrystii można nabywać świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł, a duże 15 zł.
  13. Dzieci z klasy III odbierają po Mszy św. Mapę podróży na grudzień.
  14. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego
  15. Za tydzień taca na prace remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.
  16. Składam wszystkim parafianom podziękowanie za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
  17. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.