8.12.2019r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Odpustu Parafialnego ku czci naszego Patrona św. Mikołaja.
 2. Dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary, szczególnie dziś na w drugą niedzielę miesiąca na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Matkom Różańcowym za ofiarę na kwiaty do kościoła.
 3. Dziękuję  rodzicom i dzieciom klas III za świadectwo wiary podczas wczorajszego święta Rycerzy Niepokalanej. Dzieci przygotowujące się się do I Komunii św. otrzymały przekazane przez Siostry Szarytki cudowne medaliki Niepokalanego Poczęcia.
 4. Dziś Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 5. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej na którą zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 6. We wtorek i czwartek Msza św. w salce na plebanii.
 7. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji.
 8. W piątek, 13 grudnia przypada 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i tych którzy zginęli w tamtych dniach lub doznali uszczerbku na zdrowiu.
 9. W zakrystii można nabywać świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł, a duże 15 zł.
 10. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św.
 11. Zapraszam serdecznie na Rekolekcje Adwentowe. Od niedzieli 15.12. będziemy gościć w naszej parafii o. Józefa Stępnia, paulina, proboszcza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie i zakończymy je parafialną spowiedzią adwentową. W poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie.
 12. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 17.12, we wtorek w następujących godzinach: 11.00 – 12.00 (Ślesin i Minikowo), 16.00 – 17.00 ( Minikowo), 16:30-17:30 (Ślesin) i 19.00 – 20.00 (Ślesin).
 13. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
 15. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.