24.11.2019r. Uroczystość Chrystusa Króla

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.
 2. Gościmy w naszej parafii ks. Tomasza Krzysztofiaka biblistę, profesora PWSD w Gnieźnie. Ks. Profesor głosił Słowo Boże w ramach Niedzieli Biblijnej i Święta Księgi przygotowującego dzieci do przyjęcia I Komunii św. Dzieci klas III podczas Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają książeczki do nabożeństwa, modlitewniki. O godz. 14:00 w salce parafialnej spotkanie z ks. Profesorem na które serdecznie zapraszam.
 3. Serdecznie dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Bardzo proszę o modlitwę w intencji remontu naszego kościoła.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcje pomocy ubogim organizowaną przez Caritas naszej diecezji.
 5. Biuro parafialne będzie nieczynne od poniedziałku do czwartku włącznie.
 6. Chorych z Najśw. Sakramentem odwiedzę w piątek,  29.11, od godz. 8:00
 7. Zapraszam na Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja w piątek, 6 grudnia o godzinie 18:00. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Sławomir Patelski, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Radawnicy. Zapraszam wszystkich parafian, wspólnoty, stowarzyszenia, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież do wspólnego świętowania.
 8. Do końca tygodnia można jeszcze składać wymienianki roczne. W intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w każdą I środę miesiąca odmawiany jest różaniec i odprawiana w ich intencji Msza św.
 9. Bardzo proszę aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku.
 10. Za tydzień I Niedziela Adwentu, który jest czasem przygotowania na przyjście Chrystusa.
 11. Polecam prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem w cenie 6 zł.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.