10.03.2024r. IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Dziękuję za pomoc, życzliwość i ofiary składane dzisiaj, w II niedzielę miesiąca na malowanie elewacji naszego kościoła. 
 2. Na misje w II niedzielę miesiąca zebrano 417 złotych. Do puszki na ołtarzu św. Mikołaja na rzecz DPS w Mielżynie prowadzonego przez Siostry Dominikanki w  ostatnim miesiącu zebrano 480,01zł. Bóg zapłać. 
 3. Dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach. Dziękuję rodzicom, dziadkom, panu organiście i pani katechetce za pomoc.  
 4. W święto Ofiarowania Pańskiego, 2. lutego, 23 osoby z naszej parafii przyjęły Szkaplerz Karmelitański. Zapraszam te osoby, a także tych którzy chcieliby wejść do Rodziny Karmelitańskiej w najbliższą środę, po Mszy św.  do salki na plebanii na spotkanie i katechezę formacyjną. 
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek  Droga Krzyżowa: o godz. 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Biuro Parafialne  w piątek będzie nieczynne.
 6. Kandydaci do bierzmowania z kl. I szkoły średniej uczestniczą w piątek w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie. 
 7. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy 20. marca. Naszym rekolekcjonistą jest w tym roku  ks. Marcin Przystawski, ze zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny. W czasie rekolekcji, w dni powszednie Msze św. w Minikowie o godz. 16:00, a w Ślesinie o godz. 18:00. W kruchcie kościoła na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny plan rekolekcji, a także plan spowiedzi w czasie rekolekcji. Informacje te znajdują się także na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „aktualności”.
 8. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie i katecheza  dla  rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania. 
 9. Do chorych z Komunią św. uda się Ks. Rekolekcjonista: w poniedziałek, 18.03. (Ślesin do ul Nakielskiej włącznie) i we wtorek 19.03. (Ślesin ul. Długa, Kazin i Minikowo). Bardzo proszę zgłaszać chorych do końca tego tygodnia. 
 10. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Arcus z Bydgoszczy organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 18-25.09.2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w Biurze Parafialnym
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.