24.12.2023r. IV Niedziela Adwentu

 1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję, za ustrojenie naszego kościoła i kaplicy do Świąt. Dziękuję za pomoc, życzliwość i  wszystkie ofiary na rzecz parafii. 
 2. W tym miesiącu do puszki na DPS w Mielżynie zebrano 698 zł. Ze sprzedaży stroików na ten cel w ostatnią niedzielę uzyskano 1360 zł. Bóg zapłać za ofiarność. 
 3. Dzisiaj dzięki uprzejmości Drużyny Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie otrzymamy Betlejemskie Światło Pokoju. W czasie Mszy św. o  9:30 w Minikowie i o 11:00 w Ślesinie Światełko Pokoju zostanie uroczyście wniesione do kościoła.
 4. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem przy wigilijnym stole zachowajmy nasze piękne tradycje:  rodzinna modlitwa, czytanie Pisma św., dzielenie się opłatkiem, a po posiłku zaśpiewajmy kolędy. Starajmy się zachować tradycyjny post i pamiętajmy, że na wigilijnym stole nie ma miejsca dla alkoholu.
 5. Pasterka w Minikowie o 22:00, a o północy w Ślesinie. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. 
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. tylko w Ślesinie o 9:30  i 11:00. Nie ma Mszy św. w Minikowie w I Święto Bożego Narodzenia. W święto św. Szczepana, 26.12. Msze św. wg porządku niedzielnego Tego dnia ofiary przeznaczone na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie. 
 7. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 11:00 przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować Dobremu Bogu za kończący się rok. 
 8. W uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki Maryi, 1. stycznia Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i o 11:00 w Ślesinie. Tego dnia wraz z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie. 
 9. Plan kolędy wywieszony jest w kruchcie kościoła. W soboty kolęda od godz. 9:00 w pozostałe dni od godz. 15:00. W dni kolędowe (oprócz sobót) Msze św. o godz. 14:00. W te dni po Mszach św. będzie czynne Biuro Parafialne. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła. 
 11. Wszystkich Parafian i Gości polecam opiece NMP i św. Mikołaja.  
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.