5.03.2023r. II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Bóg zapłać, za pomoc, życzliwość i ofiarność. Za tydzień w II niedzielę miesiąca taca na cele inwestycyjne naszej parafii. 
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjom i misjonarzom. 
 3. W ostatnia niedzielę gościliśmy siostrę Vianneyę, dominikankę z Mielżyna. Siostra przesyła całej wspólnocie gorące pozdrowienia i wyraża swoją wdzięczność za hojność serca Parafian, którzy wsparli zbiórkę na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Zebrano 3780 zł i 23gr. Bóg zapłać ofiarodawcom. 
 4. Biuro Parafialne w piątek będzie nieczynne.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:00,  a po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 6. Kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania  do tego sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie. 
 7. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa, planowana jest w terminie 14-21 listopada 2023r. Szczegółowe informacje o programie znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w biurze parafialnym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się  13.03. po Mszy św. w salce na plebanii.
 8. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się od 15-17 marca w naszym kościele parafialnym. Plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła i na  parafialnej stronie internetowej w zakładce „Aktualności”. Bardzo proszę rodziców o zapoznanie się z tymi informacjami. 
 9. W kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje o katechezach dla narzeczonych – „kursach przedmałżeńskich”. 
 10. Bardzo proszę  aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. Groby nieopłacone będą zlikwidowane. 
 11. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.  
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.