18.12.2022r. IV Niedziela Adwentu

 1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję, za pomoc, życzliwość i  wszystkie ofiary na rzecz parafii. 
 2. Zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych. O. Leszek Jasiński OCD, nasz rekolekcjonista będzie głosił nauki podczas mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek w Minikowie o 16:00 i Ślesinie o 18:00. 
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów.
 4. Dzisiaj dzięki uprzejmości Drużyny Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie otrzymamy Betlejemskie Światło Pokoju. W czasie Mszy św o  9:30 w Minikowie i o 11:00 w Ślesinie Światełko Pokoju zostanie uroczyście wniesione do kościoła.
 5. Chorych z Komunią św. przed Bożym Narodzeniem odwiedzi ojciec rekolekcjonista w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9:00. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie są na liście.
 6. Wtorek, 20 grudnia będzie dniem naszej spowiedzi adwentowej. Tego dnia będą spowiadać zaproszeni księża z dekanatu. Spowiedź w Minikowie od 11:00-12:00 i od 15:00-16:00. Spowiedź w Ślesinie od 11:00 – 12:00, 17:00-18:00 i 20:00 – 21:00
 7. W środę Msza św. o godz. 9:00. 
 8. Wszystkich chętnych do budowy szopki betlejemskiej i ubierania choinek zapraszam w środę na godz. 15:00 do kościoła.
 9. Biuro parafialne będzie  nieczynne w środę i czwartek. 
 10. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem przy wigilijnym stole zachowajmy nasze piękne tradycje:  rodzinna modlitwa, czytanie Pisma św., dzielenie się opłatkiem, a po posiłku zaśpiewajmy kolędy. Starajmy się zachować tradycyjny post i pamiętajmy, że na wigilijnym stole nie ma miejsca dla alkoholu.
 11. Pasterka w Minikowie o 22:00, a o północy w Ślesinie. 
 12. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. tylko w Ślesinie o 9:30  i 11:00. Nie ma Mszy św. w Minikowie w I Święto Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. 
 13. W święto św. Szczepana, 26.12 Msze św. wg porządku niedzielnego Tego dnia ofiary przeznaczone na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie. 
 14. Kolęda rozpocznie się od 28 grudnia. Plan kolędy wywieszony jest w kruchcie kościoła.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła. 
 16. Wszystkim Parafian i Gości polecam opiece NMP i św. Mikołaja. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.