18.12.2022r. IV Niedziela Adwentu

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję, za pomoc, życzliwość i  wszystkie ofiary na rzecz parafii.
  2. Zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych. O. Leszek Jasiński OCD, nasz rekolekcjonista będzie głosił nauki podczas mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek w Minikowie o 16:00 i Ślesinie o 18:00.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów.
  4. Dzisiaj dzięki uprzejmości Drużyny Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie otrzymamy Betlejemskie Światło Pokoju. W czasie Mszy św o  9:30 w Minikowie i o 11:00 w Ślesinie Światełko Pokoju zostanie uroczyście wniesione do kościoła.
  5. Chorych z Komunią św. przed Bożym Narodzeniem odwiedzi ojciec rekolekcjonista w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9:00. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie są na liście.
  6. Wtorek, 20 grudnia będzie dniem naszej spowiedzi adwentowej. Tego dnia będą spowiadać zaproszeni księża z dekanatu. Spowiedź w Minikowie od 11:00-12:00 i od 15:00-16:00. Spowiedź w Ślesinie od 11:00 – 12:00, 17:00-18:00 i 20:00 – 21:00
  7. W środę Msza św. o godz. 9:00.
  8. Wszystkich chętnych do budowy szopki betlejemskiej i ubierania choinek zapraszam w środę na godz. 15:00 do kościoła.
  9. Biuro parafialne będzie  nieczynne w środę i czwartek.
  10. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem przy wigilijnym stole zachowajmy nasze piękne tradycje:  rodzinna modlitwa, czytanie Pisma św., dzielenie się opłatkiem, a po posiłku zaśpiewajmy kolędy. Starajmy się zachować tradycyjny post i pamiętajmy, że na wigilijnym stole nie ma miejsca dla alkoholu.
  11. Pasterka w Minikowie o 22:00, a o północy w Ślesinie.
  12. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. tylko w Ślesinie o 9:30  i 11:00. Nie ma Mszy św. w Minikowie w I Święto Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.
  13. W święto św. Szczepana, 26.12 Msze św. wg porządku niedzielnego Tego dnia ofiary przeznaczone na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.
  14. Kolęda rozpocznie się od 28 grudnia. Plan kolędy wywieszony jest w kruchcie kościoła.
  15. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
  16. Wszystkim Parafian i Gości polecam opiece NMP i św. Mikołaja.