27.02.2022r. VIII Niedziela Zwykła

 1. Komunikat  Caritas DB i UMiG Nakło nad Notecią doc03003620220226125144
 2. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii,  za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. 
 3. Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka Środa Popielcowa będzie również dniem szczególnej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. W naszej parafii w środę po Mszy św. o godz. 11:00 różaniec przed Najświętszym Sakramentem w tej intencji. 
 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło, które w tym roku będzie inspirowało działania w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać dziesiątkę różańca w intencji trzeźwości w naszym narodzie. W piątek po Mszy św. w czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w  intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Jednocześnie zapraszam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji w czasie Wielkiego Postu. 
 5. W tym tygodniu w środę i piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
 6. W Środę Popielcową, rozpoczynamy  Wielki Post. Jest to dzień, w którym obowiązuje nas post ścisły: powstrzymanie się od potraw mięsnych, a także ilościowy (tzn. że w ciągu dnia spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta). Msze Św. o godz. 16:00 w Minikowie, o godz. 11:00 i 18:00 w Ślesinie. Ofiary zbierane w tym dniu  podczas Mszy św. są przeznaczone na hospicja w naszej diecezji. 
 7. W Pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ. 
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu. O godz. 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. 
 9. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00. Kazania pasyjne będzie w tym roku głosił ks. Maciej Szmytkowski, proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Potulicach. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. 
 10. Bardzo proszę  aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. Groby nieopłacone będą zlikwidowane. 
 11. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na marzec.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.