26.12.2021r. Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dziś w niedzielę Świętej Rodziny modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii. Niech pragnienie świętości przenika nasze serca. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. 
  2. Jutro mijają 103 lata od wybuchu jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski: Powstania Wielkopolskiego. Pamietajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. 
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła i kaplicy do Świąt Bożego Narodzenia. 
  4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  5. W piątek  w modlitwie osobistej i wspólnotowej będziemy dziękować Panu Bogu za cały rok. Po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne. 
  6. Ks. Biskup  Krzysztof Włodarczyk udzielił dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku 31.12.br. w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystając z dyspensy, wierni powinni w stosownym czasie spełnić inne dzieła pokutne, szczególnie o charakterze religijnym lub związanych z dziełami miłosierdzia. 
  7. W sobotę, 1.01, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie.
  8. Ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa od jutra w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o Boże błogosławieństwo dla Parafian w nowym roku. Szczegółowy plan tych Mszy św. jest wywieszony w kruchcie kościoła i umieszczony jest w zakładce „aktualności” na stronie parafialnej. 
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych. 
  10. Wszystkich Gości i Parafian polecam opiece Matki Bożej Pięknej Miłości i św. Mikołaja. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.