28.03.2021r. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 1. Zgodnie z ostatnimi zarządzeniami rządowymi ograniczającymi liczbę osób kościołach ze względu na panującą epidemię od 27.03. do 9.04. w naszym kościele we Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć 12 osób, a w kaplicy w Minikowie 6 osób. Można uczestniczyć we liturgii przed kościołem, ale należy zachować dystans min. 1,5 m od siebie. Bardzo proszę o przestrzeganie tych ograniczeń.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary wpłacane na konto parafii. 
 3. Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. 
 4. W poniedziałek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Świętami. Spowiedź w Ślesinie od godz. 11:30 do 12:30, od 16:00 do 17:00 i od 19:00 do 20:00. Spowiedź w Minikowie od 11:00 do 11:30 i od 16:00 do 17:00.
 5. W środę od godz. 8:00 odwiedzę  chorych z Najświętszym  Sakramentem. Bardzo proszę aby chorych zgłaszać do wtorku do południa. 
 6. W środę po Mszy św. będziemy budować Ciemnicę i Grób Pański. Zapraszam chętnych do pomocy. 
 7. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. 
 8. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Najświętszy Sakrament po zakończonej liturgii zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 20:00.
 9. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim godz. 10:00 do 15:00 i od 18:00 do Liturgii Paschalnej.
 10. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wokół kościoła o godz. 12:00 i 14:00, a Minikowie na placu przed kaplicą o godz. 13:00.
 11. Wigilia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku, rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła. 
 12. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych Proboszczach, Parafianach i Dobrodziejach. 
 13. To dla nas wszystkich bardzo trudny czas, pełen obaw i lęku o zdrowie bliskich i własne. Tym bardziej dziękuje wszystkim, którzy spieszą z pomocą potrzebującym nawet w najprostszych codziennych sprawach. Niech słowa Pana Jezusa: „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili” będą zachętą dla każdego z nas do otwarcia serca i rąk dla potrzebujących pomocy naszych bliźnich.  Nie ustawajmy w modlitwie o zakończenie epidemii i pamiętajmy, że Bóg z wszystkiego potrafi wyprowadzić dobro. W tym trudnym czasie niech towarzyszy nam opieka NMP Matki Pięknej Miłości, wstawiennictwo św. Józefa, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.