14.02.2021r. VI Niedziela Zwykła

  1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i odśnieżenie terenu przy kościele i plebanii,  za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś, w II niedzielę miesiąca na pokrycie kosztu remontu organów. 
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać dziesiątkę różańca w intencji trzeźwości w naszym narodzie. Jednocześnie zapraszam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji w czasie Wielkiego Postu. 
  3. W Środę Popielcową, rozpoczynamy WIELKI POST. Jest to dzień, w którym obowiązuje nas post ścisły: powstrzymanie się od potraw mięsnych, a także ilościowy (tzn. że w ciągu dnia spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta). Msze Św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 9:30 w Minikowie, o godz. 11:00 i 18:00 w Ślesinie. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na hospicja w naszej diecezji. 
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek. O godzinie 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 
  5. Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę  o  godz. 14:00 (w następne niedziele o godz. 15:00). Kazania pasyjne będzie w tym roku głosił ks. dr Marcin Chrostowski, biblista, wikariusz parafii p.w. św. Kazimierza w Łochowie. 
  6. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od IV Niedzieli Wielkiego  Postu.
  7. W piątki Wielkiego Postu Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
  8. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i  dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.