29.11.2020r. I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Adwent  to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także oczekiwania na Boże Narodzenie.
  2. Zapraszam na Msze św. ku czci Matki Bożej (roraty) w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami, na których wpisują wykonane dobre uczynki.
  3. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne  w poniedziałek, środę i piątek.
  4. W środę o godz. 16:30 modlitwa różańcowa i Msza św. za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie.
  6. W I piątek miesiąca od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi.
  7. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 19 grudnia.
  8. W sobotę po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  9. Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja w niedzielę. Suma odpustowa  o godzinie 11:00. Bardzo proszę, aby w tygodniu  przed odpustem przystąpić do spowiedzi.
  10. W zakrystii można nabywać opłatki i świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł, a duże 15 zł.
  11. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
  12. Z Bożą pomocą zostały zakończone prace remontowe i konserwatorskie przy organach w naszym kościele. W tym tygodniu zostaną przeprowadzone odbiory techniczny i konserwatorski. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie tego dzieła.
  13. Dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
  14. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
  15. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.