25.10.2020r. XXX Niedziela Zwykła

 1. Zgodnie z limitami  przedstawionymi w zarządzeniach państwowych od dnia 17.10. we Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 40 osób, a w kaplicy w Minikowie 15 osób, nie wliczając celebransa, asysty i pracowników kościelnych. Proszę o zachowanie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. 
 2. Życie chrześcijanina to przede wszystkim życie sakramentalne dlatego bardzo zachęcam do udziału we Mszy świętej także w dni powszednie. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. 
 3. Od poniedziałku rozpoczną się w kościele prace przy odbudowie organów. Z tego powodu Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 17:00.
 4. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. 
 5. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek po Mszach św.  O ile to możliwe proszę sprawy biurowe załatwiać telefonicznie. Na razie nie przyjmujemy intencji na 2021r.
 6. Wymienianki roczne i jednorazowe za zmarłych można składać w biurze parafialnym i zakrystii. 
 7. Proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
 8. Penitencjaria Apostolska informuje, że tym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8:00 i 11:00 w kościele w Ślesinie, o 9:30 w kaplicy w Minikowie. 
 10. Po przeprowadzeniu konsultacji z kompetentnymi osobami odpowiedzialnymi za kwestie związane z panującą epidemią, została podjęta decyzja o odwołaniu dnia 1.11., w uroczystość Wszystkich Świętych, nabożeństwa za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie bardzo proszę osoby nawiedzające groby swoich bliskich o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary zebrane tydzień temu na misje. 
 13. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Proboszczów, Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii i ofiar epidemii.
 14. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.