26.04.2020r. III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna

 

 1. Dziś  w III Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna  się w XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Gorąco polecam aby dziś włączyć się w IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Do wspólnotowej lektury na czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Zapraszam do jej lektury w naszych rodzinach. 
 2. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii. 
 3. Od poniedziałku 20.04. wg rozporządzeń rządowych we Mszy św. w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. co oznacza, w Ślesinie 15 osób, a w Minikowie 7 osób. Do tej liczby nie wchodzi Służba Liturgiczna. Wierni, uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.
 4. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę  i  święta po Mszy św. o godz. 11:00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem w wiadomych względów. 
 6. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa. 
 7. Trwa okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W tym tygodniu dodatkowo w I piątek od 15:00 do 16:30. Istnieje także możliwość umówienia się na spowiedź w kościele telefonicznie w innych godzinach.
 8. W sobotę przeniesiona z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. z uroczystości w naszym kościele o 9:30 i 11:00. 
 9. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 10. W poniedziałek, 4 maja  będziemy wspominać św. Floriana. Msza św. w intencji naszych strażaków o godz. 17:00.
 11. Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
 13. W tym trudnym czasie niech towarzyszy nam opieka NMP Matki Pięknej Miłości, wstawiennictwo św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.