5.04.2020r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 • To dla nas wszystkich bardzo trudny czas, pełen obaw i lęku o zdrowie bliskich i własne. Tym bardziej dziękuje wszystkim, którzy spieszą z pomocą potrzebującym nawet w najprostszych codziennych sprawach. Niech słowa Pana Jezusa: „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili” będą zachętą dla każdego z nas do otwarcia serca i rąk dla potrzebujących pomocy naszych bliźnich.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren przy kościele i plebanii. Bardzo dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie obrusu na ołtarz główny. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Jestem niezmiernie wdzięczny i wzruszony, waszą ofiarnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. We wtorek zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Mikołaja.
 • Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Co roku licznie w nim uczestniczyliśmy, szczególnie w Triduum Paschalnym. Niestety stosując się do rozporządzeń władz państwowych z 24 marca br., liturgia w naszym kościele jest sprawowana w obecności tylko 5 osób, dlatego bardzo proszę, aby we Mszy św. w kościele uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję (nie więcej niż 5 osób). Jednocześnie polecam wszystkim parafianom, udział we Mszach św. i nabożeństwach przez środki masowego przekazu, zachowując w tym czasie odpowiednia postawę modlitewną. Wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia będą transmitowane przez TV Trwam i TVP.
 • Ordynariusz naszej diecezji, Ks. Biskup Jan Tyrawa dekretem z dnia 27 marca br. udzielił do dowołania dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych wszystkim wiernym. Dyspensa oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i dni świąteczne nie jest grzechem. Jednocześnie Ks. Biskup zachęca, aby włączyć się we wspólną modlitwę każdego dnia wzywając wstawiennictwa Maryi dla uwolnienia od epidemii: o godz. 12:00 odmawiając Anioł Pański, Litanię Loretańską i Salve Regina, a w Godzinie Miłosierdzia (15.00) odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam również do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30.
 • Plan spowiedzi w tym tygodniu przedstawia się następująco: w poniedziałek od 15:30-16:30, we wtorek do 8:00-8:50, w środę od 15:30-16:30, w piątek od 16:30-17:30 i 20:00-21:00.
 • W związku z epidemią nie będzie zapowiadanych na Wielką Środę odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem.
 • W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum.
 • W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Najświętszy Sakrament po zakończonej liturgii pozostanie w tabernakulum. Nie będzie Grobu Pańskiego.
 • W Wielką Sobotę nie może odbyć się poświecenie potraw. Błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w domu na rozpoczęcie śniadania niech dokona ojciec rodziny lub inna osoba dorosła. Tekst błogosławieństwa będzie umieszczony  na na naszej stronie internetowej i na profilu naszej parafii na Facebooku (Parafia Ślesin).
 • Wigilia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku, rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła.
 • Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
 • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
 • Zachowajmy ufność w Bogu i zdrowy rozsądek, nie siejmy niepokoju, nie dawajmy łatwo wiary wiadomościom wątpliwego pochodzenia w mediach społecznościowych i nie rozpowszechniajmy ich, szanujmy pracę innych, stosujmy się do zarządzeń władz państwowych, pozostańmy w domach i zachowajmy zasady higieny. Nie ustawajmy w modlitwie o zakończenie epidemii i pamiętajmy, że Bóg z wszystkiego potrafi wyprowadzić dobro. W tym trudnym czasie niech towarzyszy nam opieka NMP Matki Pięknej Miłości, wstawiennictwo św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.