15.03.2020r. III Niedziela Wielkiego Postu

• W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, w tym zgromadzeń religijnych do 50 osób bardzo proszę o dostosowanie się do tego zarządzenia.
  • Msze św. w niedziele, święta i dni powszednie będą odprawiane wg dotychczasowego porządku i zmówionych intencji.
  • Ks. Biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych do 29 marca br., prosząc, by z tej możliwości skorzystały przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, chorzy, z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszyscy, którzy czują obawy przed zarażeniem. Dyspensa oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i dni świąteczne nie jest grzechem.
  • Bardzo proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy świętych w radiu lub telewizji.
  • Ks. Biskup Jan Tyrawa zachęca, aby włączyć się we wspólną modlitwę każdego dnia wzywając wstawiennictwa Maryi dla uwolnienia od epidemii: o godz. 12:00 odmawiając Anioł Pański, Litanię Loretańską i Salve Regina, a w Godzinie Miłosierdzia (15.00) odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam również do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30.
  • Zostają zawieszone do odwołania nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  • Zostają zawieszone do odwołania wszelkie spotkania w salce parafialnej na plebanii.
  • Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
  • Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych
  • Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję za troskę o teren kościoła i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość i złożone ofiary na rzecz parafii.
  • W czwartek, 19.03 Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 11:00 i 17:00.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy nr Przewodnika Katolickiego, którego lekturę polecam szczególnie na ten trudny dla nas czas.
  • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
  • Wszystkich Parafian oddaję pod opiekę NMP Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.