16.06.2019r. Uroczystość Najświętszej Trójcy.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele i plebanii, za skoszenie trawy. Dziękuję za pomoc, życzliwość i ofiary na rzecz parafii w II niedzielę miesiąca na prace remontowe i konserwatorskie, Bóg zapłać.
  2. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa do NSPJ codziennie po Mszach św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy ulicami: Dworcową, Kościelną, Nakielską i Dworcową. Zakończenie procesji w kościele uroczystym błogosławieństwem. Bardzo proszę o udekorowanie domów w całej parafii. Niech to będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę także o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, co w poprzednich latach. Do udziału w uroczystej liturgii i procesji Bożego Ciała zapraszam wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w albach, Liturgiczną Służbę Ołtarza, strażaków i wszystkich Parafian. Uczestnictwo w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Zapraszam także do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17:00, a niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.ń
  4. Za tydzień, w niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11:00 będziemy dziękować za cały rok szkolny 2018/19. Zapraszam serdecznie dyrekcję, nauczycieli i wszystkich uczniów na tę Eucharystię.
  5. W niedzielę, 30.06. będziemy gościć w naszej parafii ks. neoprezbitera Igora Wichrowskiego, który kilka lat temu odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. o godz. 11:00, wygłosi homilię i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  6. Bardzo proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch proszę o wpłaty drugiej raty (1000 zł) do końca miesiąca. Wpłaty można dokonać osobiście w Biurze Parafialnym lub przelewem na konto parafialne.
  8. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
  9. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik Katolicki.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.