14.04.2019r. Niedziela Palmowa

 1. Dziś w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość. Dziękuję za złożone dziś, w II niedzielę miesiąca ofiary na prace remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.
 2. Dziś przed kościołem wolontariusze z Centrum Wolontariatu Hospicyjnego rozprowadzają palmy. Dochód przeznaczony jest na Hospicjum Domowe Medicus w Nakle.
 3. Na ołtarzu św. Mikołaja znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną, do której można składać ofiary na budowę szkoły w Czadzie.
 4. Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami wokół kościoła. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15:00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty go Grobu Pańskiego.
 5. Spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do środy. W Triduum Paschalne biuro będzie nieczynne.
 7. W Wielką Środę od godz. 8:00 odwiedzę zgłoszonych chorych z Najświętszym Sakramentem.
 8. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
 9. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21:00
 10. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9:00-21:00 z przerwą od 16:00-18:00.
 11. Osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca proszę, aby w zakrystii zapisywały się na czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 12. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 12:00, 13:00 i 14:00. W Minikowie o 14:30.
 13. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 21.00 zakończy się procesją rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec.
 14. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie.
 15. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg. porządku niedzielnego.
 16. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
 17. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.