25.11.2018r. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Jednocześnie kieruje nasze oczy na zbliżający się okres Adwentu i nowy czas przemiany naszego życia, który daje nam Pan Bóg.
  2. Serdecznie dziękuję za porządkowanie teren wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
  3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Sławomira Bromberka, biblistę, profesora WSD w Bydgoszczy. Ks. Profesor głosi Słowo Boże w ramach Niedzieli Biblijnej i Święta Księgi przygotowującego dzieci do przyjęcia I Komunii św. Dzieci klas III podczas Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają od członków Civitas Christiana książeczki do nabożeństwa, modlitewniki. O godz. 14:00 w salce parafialnej spotkanie z ks. Profesorem na które serdecznie zapraszam.
  4. Zapraszam na Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja w czwartek, 6 grudnia o godzinie 18:00. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. prof. dr hab. Mirosław Gogolik. Zapraszam wszystkich parafian, wspólnoty, stowarzyszenia, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież do wspólnego świętowania.
  5. Do końca miesiąca można jeszcze składać wymienianki roczne. W intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w każdą I środę miesiąca odmawiany jest różaniec i odprawiana w ich intencji Msza św.
  6. Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzu. Liście i uschłe kwiaty (bez doniczek itp.) proszę wyrzucać na tzw. pole. Do kontenera wrzucamy tylko plastiki, szkoło, folie itp.
  7. Pan Kościelny prosi, aby prace przy wymianie nagrobków przez zakłady kamieniarskie kończyć do godz. 15:00
  8. Dzieci po Mszy św. w zakrystii odbierają ulotkę Ziarno.
  9. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem w cenie 6 zł.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.