11.11.2018r. XXXII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za uporządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję pani Justynie za udekorowanie kościoła kwiatami na dzisiejsze święto. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii, remontu kościoła i na kwiaty do kościoła.
 2. Uroczyste Obchody 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeżywać będziemy podczas Mszy św. o godz. 11.00, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 3. W liturgii kościoła w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Jozafata, w środę wspomnienie Pierwszych Polskich Braci Męczenników, w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 4. Do końca miesiąca można jeszcze składać wymienianki roczne. W intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w każdą I środę miesiąca odmawiany jest różaniec i odprawiana w ich intencji Msza św. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych.
 5. Od 14-22.11. biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. Po inwentaryzacji cmentarza parafialnego na podstawie posiadanych w parafii danych stworzono nowe księgi cmentarne. Niestety w wielu miejscach brakuje danych osób opiekujących się grobami. Bardzo proszę aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku.
 7. Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzu. Liście i uschłe kwiaty (bez doniczek itp.) proszę wyrzucać na tzw. pole. Do kontenera wrzucamy tylko plastiki, szkoło, folie itp.
 8. Pan Kościelny prosi, aby prace przy wymianie nagrobków przez zakłady kamieniarskie kończyć do godz. 15:00
 9. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.
 11. Za tydzień, w III niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na prace konserwatorskie.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i radosnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.