27.05.2018r. Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość i ofiary na rzecz parafii: w III niedzielę miesiąca na prace remontowe i konserwatorskie, a także za ofiary na wkład własny na prace elektrotechniczne. Bóg zapłać.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia I Komunii św. dzieci z naszej parafii.
 3. Pielgrzymka dziękczynna dzieci klas III i ich rodzin za I Komunię św. do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej w sobotę, 16.06. Wyruszymy autokarem spod kościoła o godz. 9:30. Msza św. przed cudownym obrazem NMP Góreckiej o godz. 11:00, następnie agapa, czyli wspólne świętowanie przy grillu. Powrót do Ślesina około godz. 16:00. Bardzo proszę zapisywać się w zakrystii na miejsca w autokarze. Ewentualnie można dotrzeć do Górki własnym samochodem, ale również proszę taki zamiar zgłosić w zakrystii.
 4. Wyjątkowo w poniedziałek po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. 
 5. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP codziennie po Mszach św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 6. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę św. Jana Sarkandra, a w piątek św. Justyna.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy ulicami: Dworcową, Kościelną, Nakielską i Dworcową. Zakończenie procesji w kościele uroczystym błogosławieństwem. Bardzo proszę o udekorowanie domów w całej parafii. Niech to będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę także o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, co w poprzednich latach. Do udziału w uroczystej liturgii i procesji Bożego Ciała zapraszam wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w albach, Liturgiczną Służbę Ołtarza, strażaków i wszystkich Parafian. Zapraszam także do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17:00, a niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. Od godz. 16:00 możliwość spowiedzi.
 9. Została zakończona inwentaryzacja cmentarza parafialnego. Cmentarz został podzielony na sektory, a każdy grób otrzymał osobny nr. Z posiadanych danych zostały utworzone nowe księgi cmentarne. Niestety w wielu miejscach brak jest danych o osobach, które opiekują się grobami. Bardzo proszę aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku.
 10. Trwa zbiórka środków na wkład własny w ramach realizowanego już projektu na prace elektrotechniczne w naszym kościele. Prace te obejmą część instalacji elektrycznej (w tym ogrzewanie naszego kościoła), instalację antywłamaniową i przeciwpożarową. Ofiary na ten cel można wpłacać bezpośrednio na konto parafii (nr na stronie internetowej Parafii), albo osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 11. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno za dwie niedziele.
 12. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik Katolicki.
 13. 3 czerwca w niedzielę odbędzie się już po raz siódmyRodzinny Rajd Rowerowy „Kolumb”. Rajd wyrusza o godz. 8.30
  • dla mieszkańców gminy Nakło z placu przy kaplicy w Sucharach,
  • dla mieszkańców gminy Sicienko z placu przy szkole w Wojnowie,
  • dla mieszkańców gminy Mrocza z placu przy Centrum Turystki Rowerowej w Krukówku.

  W programie rajdu przewidziana jest Msza Św. o godzinie 10.30 w Kościele w Wierzchucinku.

  Organizatorami rajdu są: Stowarzyszenie Katolickie „Rycerze Kolumba”, Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko” oraz Ośrodek Kultury z Mroczy

  Więcej informacji na stronie internetowej:

  www.nasze-sicienko.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.