7.07.2024r. XIV Niedziela Zwykła

 1. Bardzo dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, Dziękuję za wszelką pomoc i ofiary. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka remontowa. 
 2. Na remont naszego kościoła w tym tygodniu ofiarowano 400 zł ze Ślesina. Bóg zapłać!
 3. Lipiec to miesiąc poświęcony czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W dni, kiedy przepisy liturgiczne na to pozwalają będzie sprawowana Msza wotywna o Krwi Pańskiej, a po Mszy św. odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. W osobistych modlitwach również sięgajmy jak najczęściej po tę litanię 
 4. Biuro Parafialne będzie nieczynne w środę.
 5. Zapraszam na spotkanie i katechezę osoby,  które przyjęły lub też pragną przyjąć szkaplerz NMP w środę po Mszy św do salki na plebanii. 
 6. W sobotę, 13.07., kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy: o godz. 19:30 Msza św., a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Wiesław Straub, przewodnik nakielskiej grupy pielgrzymkowej na Jasną Górę. Po Mszy św. będzie można wesprzeć pielgrzymów ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła. 
 7. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła po Mszy św. 
 8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone na tablicy w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. www.bygdgoskateologia.pl 
 9. Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji bydgoskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Seminarium Duchownym w Poznaniu. Szczegóły na stronie internetowej: www.bydgoskieseminarium.pl Wszystkich prosimy o modlitwę, by Jezus Dobry Pasterz wzbudził w Kościele nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa. 
 10. Módlmy się za naszych zmarłych Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii i  zmarłych Proboszczów. 
 11. Wszystkich Parafian i Gości polecam opiece św. Mikołaja i życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.