30.06.2024

  1. Bardzo dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Dziękuję za wszelką pomoc i ofiary. W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe przy elewacji naszego kościoła. 
  2. Na prace remontowe kościoła w tym tygodniu ofiarowano 300 zł. ze Ślesina i 500 zł z Gumnowic. Bóg zapłać ofiarodawcom. 
  3. Przez cały lipiec, miesiąc poświęcony kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia, w dni powszednie kiedy przepisy liturgiczne na to pozwalają będzie sprawowana Msza wotywna o Krwi Pańskiej, a po Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać tę tajemnicę Bożej miłości odmawiając litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. 
  4. Różaniec za zmarłych polecanych w zdrowaśkach rocznych w środę o godz. 16:30. Następnie Msza św. w ich intencji i nabożeństwo do św. Józefa
  5. W I czwartek miesiąca módlmy się o nowe powołania dla naszej diecezji. 
  6. W I piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. o 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa. W piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
  7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone na tablicy w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. www.bygdgoskateologia.pl 
  8. Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji bydgoskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Seminarium Duchownym w Poznaniu. Szczegóły na stronie internetowej: bydgoskieseminarium.pl Wszystkich prosimy o modlitwę, by Jezus Dobry Pasterz wzbudził w Kościele nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa”. 
  9. Módlmy się za naszych zmarłych Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii i  zmarłych Proboszczów. 
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.