28.04.2024r. V Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto parafii. 
 2. W tym tygodniu na remont naszego kościoła ofiarowano: 500 zł rodzina z Kazina, 400 zł –  z Minikowa, 200 zł  – ze Ślesina. Bóg zapłać.  
 3. Od czwartku zapraszam na nabożeństwa majowe. Okażmy Matce Bożej naszą miłość i  ufność przyzywając Jej wstawiennictwa w pięknych wezwaniach Litanii Loretańskiej, Nabożeństwa będą w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. 
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana. 
 5. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych, Msza św. w ich intencji i nabożeństwo do św. Józefa. 
 6. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. 
 7. W sobotę wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o druhnach i druhach naszej OSP w Ślesinie. Msza św. w ich intencji w uroczystość św. Stanisława, 8 maja o godz. 17:00. 
 8. Chorych z Komunią św. odwiedzę w środę od godz. 8:00. 
 9. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w środę od godz. 15:00. 
 10. Zapraszam  na katechezę biblijną w środę po Mszy św. do salki na plebanii. 
 11. Dzieci z klasy II  po Mszy św. odbierają Mapę Podróży na maj. 
 12. Nasza parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w od 18-26.09. br. Zapisy w Biurze Parafialnym. 
 13. Bardzo proszę zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. 
 14. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 15. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.