30.03.2024 r. Zmartwychwstanie Pańskie

Przewielebni Księża!
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego!
Drodzy Diecezjanie!

Przed nami świętowanie 20-lecia diecezji bydgoskiej. Rozpoczęliśmy je już przed rokiem, uroczyście inaugurując czas nowenny – 9 miesięcy bezpośredniej duchowej mobilizacji. Dużo trudu włożyliśmy w przygotowanie „Propozycji duszpasterskich”, których założenia realizowaliśmy w wielu duszpasterskich inicjatywach. Główne trzydniowe obchody zaplanowaliśmy tydzień po Wielkanocy: 6-7-8 kwietnia. Po tych dniach pragniemy realizować dalszy program duszpasterskich aktywności: peregrynację figury św. Michała Archanioła z Gargano w każdej parafii diecezji; przez 20 miesięcy w poszczególnych dekanatach będzie sprawowana Eucharystia dziękczynna za diecezję oraz nabożeństwo powołaniowe; planujemy też budowę „żywego pomnika diecezji”: każdego roku, przez pięć najbliższych lat, trzej uczniowie (po jednym ze szkoły podstawowej, średniej i wyższej) otrzymają od diecezji 25% dofinansowania do kosztów nauki; pragniemy także zainaugurować Eucharystyczny Ruch Młodych, jako wezwanie do pogłębionej formacji dzieci po Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży po przyjęciu Bierzmowania.

Kochana Wspólnoto Diecezjalna!

Serdecznie zapraszam Was do wspólnego przeżycia centralnych uroczystości 20-lecia naszej diecezji. Bądźmy razem na Mszy świętej dziękczynnej w najbliższą sobotę – 6 kwietnia, o godz. 12:00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Poprzedzi je nabożeństwo czuwania, a zakończy wspólna agapa na placu przed bazyliką. Zależy mi na tym, abyśmy w tym dniu byli razem i wspólnie dziękowali dobremu Bogu za nasz diecezjalny Kościół. Pragnę również, byśmy nie poprzestali na rocznicowych obchodach, ale dalej budowali wspólnotę diecezjalną.

Na owocne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz wydarzenia rocznicowe z serca błogosławię.

                                                                                              + Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

Bydgoszcz, 25 marca 2024 r.

 

 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzę aby Zmartwychwstały Chrystus był Waszą Radością. Bądźcie świadkami Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa na wszystkich drogach Waszego życia. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta.  Dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję p. Justynie, za pięknie ułożone kwiaty, dziękuję Parafianom za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję  strażakom OSP Ślesin, za straż przy Grobie Pańskim i pomoc w procesji. Dziękuję Służbie Liturgicznej za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję p. Pawłowi  za oprawę muzyczną. Dziękuję p. Kazimierzowi za posługę kościelnego. Dziękuję za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku. Dziękuję za liczny udział i zaangażowanie w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję, za dobroć, życzliwość i pomoc. 
 3. Dziękuję za ofiary złożone do puszki dla Sióstr Dominikanek z Mielżyna. Zebrano 1420 zł.  Bóg zapłać. 
 4. Bardzo dziękuję za ofiary na remont naszego kościoła. W ostatnim tygodniu  na malowanie elewacji ofiarowano: 1000 zł. rodzina ze Ślesina, 200 zł.  rodzina z Minikowa,  200 zł. rodzina ze Ślesina i 200 zł. rodzina  z Bydgoszczy. Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek w oktawie Wielkiej Nocy Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca na uczelnie katolickie. 
 6. We wtorek 2 kwietnia przypada 19 rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. O 21.00 Apel Jasngórski i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończone błogosławieństwem eucharystycznym i biciem dzwonów o 21.37
 7. W środę o 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza w ich intencji. 
 8. Katecheza dla dzieci klasy III SP w środę o 19:00 w kościele. Obecność  na spotkaniu  jest obowiązkowa. 
 9. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w czwartek o 19:00 w salce na plebanii. Obecność  na spotkaniu jest obowiązkowa
 10. W piątek od 8:00 odwiedzę chorych z komunią św. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Możliwość spowiedzi od 16:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.
 11. Spotkanie z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego Arcus w sprawie naszej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w piątek o godzinie 18:00 w salce na plebanii. 
 12. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia i początek Tygodnia Miłosierdzia. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych  Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.