24.03.2024 Niedziela Palmowa

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane osobiście i  wpłacane na konto parafii. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na DPS w Mielżynie prowadzony przez Siostry Dominikanki. 
 2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami. 
 3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i środę. 
 4. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 20:00-20.30. 
 5. Grób Pański i Ciemnicę będziemy budować we wtorek o godz. 17:00. Bardzo proszę o pomoc, szczególnie panów, gdyż mamy do przeniesienia i ustawienia kilka cięższych elementów.
 6. Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. 
 7. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Od godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i  Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Najświętszy Sakrament po zakończonej liturgii zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja  w Grobie Pańskim do godz. 20:00.
 8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim godz. 10:00 do 15:00 i od 18:00 do Liturgii Paschalnej.
 9. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w o godz. 12:00 i 13:00, a Minikowie o godz. 12:30.
 10. Wigilia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku, rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 
 11. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Arcus z Bydgoszczy organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 18-25.09.2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Gniezna w ramach pielgrzymki do korzeni w sobotę, 20 kwietnia br. Koszt 50 zł,. W planie Msza w Katedrze Gnieźnieńskiej, zwiedzanie muzeum i katedry, ciepły posiłek. Zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym
 13. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych Proboszczach, Parafianach i Dobrodziejach naszej parafii. 
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki. 
 15. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.