17.03.2024r. V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję za troskę o teren kościoła. Dziękuję za pomoc, życzliwość i złożone ofiary na rzecz parafii. 
 2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne: „Jestem we wspólnocie Kościoła”. Naszym rekolekcjonistą jest Ks. Marcin Przystawski MSF, ze Złotowa. Plan rekolekcji przedstawia się następująco: w sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Dodatkowo w sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza  dla wspólnoty Żywego Różańca, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 katecheza dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów. W dni powszednie, od poniedziałku do środy, nauki podczas Mszy św. o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie.  w poniedziałek po Mszy św. w Ślesinie nauka dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. Niech ofiary składane podczas Mszy św. w dni powszednie podczas rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę o. Michała w naszej parafii.
 3. Spowiedź w czasie rekolekcji codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę (przybędą zaproszeni księża) od 11:00 do 12:00 (Minikowo i Ślesin), od 15:30 do 16:30(Minikowo), od 17:00 do 18:00 (Ślesin), od 20:00 do 20:30 (Ślesin).
 4. Chorych z Komunią św. odwiedzi ojciec Rekolekcjonista  od godz. 9:00 w poniedziałek (Ślesin, do ul. Nakielskiej) i wtorek (Ślesin, ul. Długa, Kazin i Minikowo). 
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. w niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali i podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu przeznaczone są na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klasy szkoły średniej w piątek po Drodze Krzyżowej w salce. 
 7. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Zapraszam chętnych do budowy  Grobu Pańskiego we wtorek 26 marca  na godz. 17:00.
 9. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Bardzo proszę aby dzieci własnoręcznie przygotowały palmy. Procesja z palmami rozpocznie się  przy wejściu do zakrystii. W Niedzielę Palmową po Mszach św. zbiórka do puszki na DPS w Mielżynie prowadzony przez Siostry Dominikanki.
 10. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Arcus z Bydgoszczy organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 18-25.09.2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Gniezna w ramach pielgrzymki do korzeni w sobotę, 20 kwietnia br. Koszt 50 zł,. W planie Msza w Katedrze Gnieźnieńskiej, zwiedzanie muzeum i katedry, ciepły posiłek. Zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym. 
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.