3.03.2024r. III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Dziękuję, za pomoc, życzliwość, za ofiary składane osobiście i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień składka na malowanie elewacji naszego kościoła. 
 2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy będą odbywały się naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje będzie głosiła s. Vianneya Skóra, dominikanka z Mielżyna. Plan rekolekcji jest następujący: klasy I-III o godz. 16:45 – 17:45, klasy IV-VI o godz. 15:30 – 16:30, klasy VII, VIII i I szkoły średniej 18:00-19:00. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży wpisują się w zobowiązanie rodziców przy chrzcie dziecka do troski o przekazywanie wiary, dlatego bardzo proszę rodziców, aby zadbali o ten duchowy aspekt życia swoich dzieci i pomogli dotrzeć do kościoła i uczestniczyć w rekolekcjach. 
 3. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. Różaniec i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w następną środę, 13.03. 
 4. Biuro parafialne będzie nieczynne w piątek.
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa: o 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 6. Kandydaci do bierzmowania z klasy I szkoły średniej w ramach swojego przygotowania do tego sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie.
 7. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Arcus z Bydgoszczy organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 18-25.09.2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”.
 8. Na ołtarzu św. Mikołaja znajduje się puszka, do której można wrzucać datki na wsparcie DPS w Mielżynie prowadzonego przez Siostry Dominikanki. 
 9. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.