3.12.2023r. I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem:„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w czwartek i piątek 
 3. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w rekolekcjach adwentowych. Bohaterem tegorocznych rekolekcji jest św. Mikołaj, nasz patron, a nauki rekolekcyjne głosi ks. proboszcz Krzysztof Panasiuk, proboszcz parafii NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, oraz w poniedziałek i wtorek: w Minikowie o godz. 16:00 i w Ślesinie o godz. 18:00. 
 4. W środę odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian, dorosłych, dzieci i młodzież, wszystkie wspólnoty i organizacje działające na terenie naszej parafii, radnych, sołtysów, strażaków, KGW, Civitas Christiana. Naszej modlitwie będzie przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Msza św. rozpocznie się o godz. 18:00
 5. Zapraszam na Msze św. ku czci Matki Bożej w adwencie (Roraty). W tym roku    będzie mała zmiana. Oprócz rorat w poniedziałki środy i piątki o godz. 17:00 na które zapraszam szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania będą także roraty we wtorki i czwartki o godz. 6:00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami, na których wpisują wykonane dobre uczynki, a dorosłych proszę o zabranie świec. 
 6. Katecheza parafialna dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu: klasa VII i VIII we wtorek o godz. 17:15, klasa III w poniedziałek o godz. 17:15, klasa I szkoły średniej w piątek o godz. 18:30. 
 7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w poniedziałek 18.12. Chorych przed Bożym Narodzeniem odwiedzę w środę 20 grudnia. 
 8. Parafia nie rozprowadza i nikogo nie deleguje do rozprowadzania opłatków po domach. Opłatki i świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii. Małe świece kosztują 10 zł, a duże 20 zł. 
 9. Przy wyjściu z kościoła można  kupić najnowszy nr Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. 
 10. Dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Za tydzień II niedziela miesiąca i składka remontowa. 
 11. 10.Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.