26.11.2023r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.11.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 2. Dzisiaj Słowo Boże w naszej parafii głosi ks. Bogusław Kozioł, Chrystusowiec, postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ignacego Posadzego. 
 3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11:00 poświecenie książeczek do nabożeństwa dzieci z klasy III.
 4. Po Mszy o godz. 11:00 spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów.
 5. Dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i ofiary złożone na cele parafialne. 
 6. W kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności znajduje się plan duszpasterskiego nawiedzenia rodzin naszej parafii czyli plan kolędy. 
 7. Biuro Parafialne będzie nieczynne we wtorek i  piątek. 
 8. W środę po Mszy św. zapraszam na katechezę biblijną do salki na plebanii. 
 9. Chorych z Komunią św. odwiedzę w tygodniu przed Bożym Narodzeniem. 
 10. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. O 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. wotywna o NSPJ. 
 11. Katecheza parafialna dla dzieci w tym tygodniu: klasa II w piątek o godz. 18:00.
 12. W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 13. Za tydzień rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny. W sobotę, 2 grudnia  podczas Mszy św. o godz. 17:00 poświęcenie opłatków. Będzie można także nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 
 14. Zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się za tydzień w naszej parafii. W naukach Ks. Rekolekcjonista Krzysztof Panasiuk przybliży nam postać św. Mikołaja. Rekolekcje będą także przygotowaniem do odpustu parafialnego. 
 15. Odpust ku czci naszego patrona św. Mikołaja w środę 6. grudnia o godz. 18:00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz naszej diecezji. Zapraszam do udziału w tej uroczystości wszystkich Parafian. 
 16. Do końca miesiąca można składać wymienianki roczne. 
 17. Przypominam o obowiązku opłaty za miejsce na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku. Zgodnie z regulaminem cmentarza brak tej opłaty będzie skutkował likwidacją grobu. 
 18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 19. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła. 
 20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże! 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.