15.10.2023r. XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele. Dziękuję za pomoc, życzliwość, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii. Na DPS w Mielżynie prowadzony przez Siostry Dominikanki zebraliśmy we wrześniu 785, 50 zł. Bóg zapłać za ofiarność. 
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć do puszek naszymi ofiarami Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą stypendiami dzieci i młodzież z najuboższych rodzin, pragnącą się kształcić – za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 
 3. Msze św. w dni powszednie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, we wtorek i czwartek o godz. 9:00.
 4. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w dni powszednie po Mszy św. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 18:00. 
 5. Nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy we wtorek o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Po drodze zabierzemy pielgrzymów z Minikowa (przystanek autobusowy). Powrót do Ślesina ok. godz. 23:00
 6. Katecheza biblijna w czwartek o godz. 18:00 w salce na plebanii. .
 7. Proszę zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia pokładnego po upływie 20 lat od pochówku. Pokładne za jeden rok na naszym cmentarzu wynosi 35zł. Zgodnie z prawem jeśli zaległości za pokładne przekraczają jeden rok grób może być zlikwidowany. 
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii p. Krzysztofa Sietczyńskiego, radcę stanowego Rycerzy Kolumba. Pan Krzysztof przybliży nam założenia i działalność tej katolickiej wspólnoty mężczyzn. 
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla ojców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów. 
 10. Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na misje. 
 11. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Proboszczów, Parafian, Dobrodziejów naszej Parafii.
 12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.