1.10.2023r. XXVI Niedziela Zwykła

 1. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prałat Bronisław Kaczmarek, wikariusz generalny diecezji bydgoskiej oraz proboszcz parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 3 października, o godz. 11:30 w kościele Chrystusa Króla w Bydgoszczy, a po niej ceremonia pogrzebowa na cmentarzu. W swoich modlitwach pamiętajmy o zmarłym kapłanie. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty Bóg zapłać za  pomoc, życzliwość i ofiary złożone na rzecz parafii. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. 
 3. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, środę i czwartek. 
 4. W październiku Msze św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00
 5. Zapraszam wszystkich Parafian do kościoła na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. W sobotę i niedzielę proszę aby różaniec odmawiać w rodzinach. Modlitwa różańcowa w kaplicy w Minikowie w dni powszednie o godz. 18:00. W tym tygodniu wyjątkowo we wtorek nie będzie nabożeństwa różańcowego, a w piątek nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. 
 6. Modlitwę różańcową w kościele będą prowadziły następujące grupy: klasy III-IV w poniedziałki, klasy V-VI w środy, klasy VII-VIII w piątki, Wspólnota Żywego Różańca we wtorek i czwartek.
 7. W środę o godz. 18:00 Msza św.  intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych. Po Mszy św. różaniec w intencji zmarłych. 
 8. Katechezy parafialne dla dzieci we wrześniu w kościele (dotyczy dzieci  i młodzieży zamieszkałych w naszej parafii ze wszystkich szkół): klasa I w poniedziałek 2.10 o godz. 16:30, klasa II w poniedziałek, 2.10.  o godz. 17:00, klasa III w sobotę, 7.10. o godz 16:00, klasa IV w czwartek, 5.10.  o godz. 17:00. klasy V i VI czwartek, 5.10. o godz. 17:30, klasy VII i VIII w czwartek 5.10. o godz. 18:00, klasa I szkoły średniej w piątek 6.10., o godz. 19:00.
 9. Katecheza biblijna dla wszystkich Parafian w czwartek o godz. 18:30 w salce na plebanii. Proszę zabrać Pismo św. 
 10. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi. O godz. 17:15 różaniec i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 11. Po Mszy św. dzieci z klasy II odbierają Mapę Podróży na październik. 
 12. Za tydzień sobotę i niedzielę Słowo Boże będzie dla nas głosił o. Mateusz Kosior, dominikanin z klasztoru w Łodzi. O. Mateusz spotka się na katechezie  z dziećmi z klasy III w sobotę o godz. 16:00,  a ze  wspólnotą  Żywego Różańca po Mszy św. w sobotę. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęci różańce  dzieciom z klasy III, a po tej Mszy św. wygłosi konferencję dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów. Obecność rodziców na tej konferencji jest integralną częścią przygotowań do sakramentów.  
 13. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej w poniedziałek 9.10. o godz. 19:00 w salce na plebanii. 
 14. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.