27.08.2023r. XXI Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i ofiary składane na rzecz parafii. 
 2. Biuro parafialne  w tym tygodniu będzie czynne tylko w środę i czwartek. 
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w czwartek rocznice poświęcenia Katedry Bydgoskiej.  
 4. We wtorek o godz. 11:00 Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk będzie przewodniczył Mszy św. dożynkowej dla Fundacji Potulickiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy z naszym Ordynariuszem. 
 5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli za wolność naszej ojczyzny. 
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę z Komunią św. zgłoszonych chorych. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo proszę rodziców, dziadków i opiekunów aby przypomnieli dzieciom i młodzieży o  spowiedzi na początek nowego roku szkolnego. 
 8. Spowiedź dzieci z klasy IV w piątek o godz. 16:00. Po Mszy św. spotkanie i wręczenie pamiątek I Komunii św. 
 9. W niedzielę 3.09 podczas Mszy św. o godzinie 11:00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Poświęcę plecaki uczniom klas pierwszych, a wszyscy uczniowie otrzymają błogosławieństwo na nowy rok szkolny. 
 10. Od tego roku szkolnego przygotowanie do I Komunii św. obejmie także klasę II, a do bierzmowania klasę VII. 
 11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa II i III) w niedzielę  3 września po Mszy św. o godz. 11:00
 12. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasa VII, VIII i I klasa szkoły średniej) w niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 11:00.
 13. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 14. Módlmy się za zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.