13.08.2023r. XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i wszelkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto. 
 2. W ciągu ostatniego miesiąca na rzecz DPS w Mielżynie prowadzonego przez Siostry Dominikanki zebraliśmy 726 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiary na ten cel można składać do puszki na ołtarzu św. Mikołaja. 
 3. Zbierane dziś ofiary są przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. 
 4. Dziś 13.08.  i kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 19:30, a po niej różaniec. Dzisiaj  nie ma Mszy św. o godz. 8:00.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w czwartek wspomnienie św. Jacka. 
 6. Biuro Parafialne do końca sierpnia czynne tylko w środę i czwartek. 
 7. We wtorek 15.08. uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem 103. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszach św. błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Pamiętajmy tego dnia o wywieszeniu flag.
 8. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby 15 sierpnia był w tym roku obchodzony w Kościele w Polskie jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, w związku z dramatyczną sytuacją wywołaną skutkami powodzi w tym kraju. Odpowiadając na powyższy apel tego będziemy  zbierać do  do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych. Zebrane fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. 
 10. Tegoroczne dziękczynienie za plony ziemi czyli Dożynki Parafialne będziemy przeżywać w uroczystość NMP Częstochowskiej 26.08 podczas Mszy św. św. o godz. 17:00. Zapraszam do udziału w tej Mszy św. wszystkich Parafian. 
 11. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Proboszczów, zmarłych Parafian, i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.