2.04.2023r. Niedziela Palmowa

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane osobiście i  wpłacane na konto parafii. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na DPS w Mielżynie prowadzony przez Siostry Dominikanki. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca  taca inwestycyjna. 
 2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami. 
 3. Dziś obchodzimy 18. rocznicę przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Zapraszam do kościoła na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę rozpoczniemy  Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00, a zakończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem  i biciem dzwonów o  godz. 21:37.
 4. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i środę. 
 5. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 20:00-20.30. 
 6. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Jozefa
 7. Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. 
 8. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Od godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i  Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Najświętszy Sakrament po zakończonej liturgii zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 20:00.
 9. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim godz. 10:00 do 15:00 i od 18:00 do Liturgii Paschalnej.
 10. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych  o godz. 12:00 i 13:00, a Minikowie o godz. 12:30.
 11. Wigilia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku, rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 
 12. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych Proboszczach, Parafianach i Dobrodziejach naszej parafii. 
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki. 
 14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.