19.03.2023r. IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Dziękuję za pomoc, życzliwość i ofiary składane osobiście i wpłacane na konto parafialne. Na misje w II niedzielę Wielkiego Postu zebrano 464 złotych. 
 2. Dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach. Dziękuję rodzicom, dziadkom, panu organiście i  pani katechetce za pomoc.  
 3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek  Droga Krzyżowa: o godz. 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Biuro parafialne  w piątek będzie nieczynne.
 4. W poniedziałek, 20 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Msza św. o godz. 17:00, po niej nabożeństwo do św. Józefa.
 5. W sobotę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 11:00 z nauką wprowadzającą w parafialne rekolekcje wielkopostne. 
 6. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy 29. marca. Naszym rekolekcjonistą jest w tym roku o. Michał Dragan OSB. W czasie rekolekcji, w dni powszednie Msze św. w Minikowie o godz. 16:30, a w Ślesinie o godz. 18:30. W kruchcie kościoła na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny plan rekolekcji, a także plan spowiedzi w czasie rekolekcji. Informacje te znajdują się także na naszej parafialnej stronie internetowej: parafiaslesin.pl w zakładce „aktualności”.
 7. Do chorych z Komunią św. uda się Ojciec Rekolekcjonista: w poniedziałek, 27.03 (Ślesin) i we wtorek 28.03.(Kazin i Minikowo). Bardzo proszę zgłaszać chorych do końca tego tygodnia. 
 8. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa, planowana jest w terminie 14-21 listopada 2023r. Szczegółowe informacje o programie znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w biurze parafialnym. 
 9. Bardzo proszę  aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. Groby nieopłacone będą zlikwidowane. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.