26.02.2023r. I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. 
 2. Za tydzień, w niedzielę, zbiórka do puszek na misje. 
 3. Dziś gościmy w naszej parafii siostrę Vianneyę, dominikankę, która po Mszach św. będzie kwestować na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Wsparcie dzieła prowadzonego przez Siostry Dominikanki to nasza wielkopostna jałmużna. 
 4. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w z kazaniem pasyjnym w niedzielę godz. 15:00 Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 5. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w środę o godz. 16:30, następnie Msza św. w ich intencji i nabożeństwo do św. Józefa. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca od  godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 17:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o  godz. 15:50. Droga Krzyżowa: o  godz. 16:00 dla dzieci (klasy I-VI), a po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży (klasa VII i kandydaci do bierzmowania). 
 7. W piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 8. W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca 
 9. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży od 15 do 17 marca w kościele. Plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła, a także znajduje się w zakładce „aktualności” na naszej stronie internetowej. 
 10. Bardzo proszę  aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. Groby nieopłacone będą zlikwidowane.
 11. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa, planowana jest w terminie 14-21 listopada 2023r. W programie między innymi Betlejem, Nazaret, Jerozolima, Jezioro Galilejskie, Góra Błogosławieństw. Operatorem pielgrzymki jest biuro Arcus z Bydgoszczy. Szczegółowe informacje o programie, przelocie i kosztach znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w biurze parafialnym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się  13.03. po Mszy św. w salce na plebanii.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.