19.02.2023r. VII Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii,  za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. 
 2. Pani Katarzyna, organistka zrezygnowała z pracy w naszej parafii na rzecz pracy w parafii w Sipiorach. Wyrażam wielką wdzięczność za jej posługę w naszej wspólnocie i życzę dalszych sukcesów zawodowych. Niech św. Mikołaj i św. Cecylia wypraszają  Pani Katarzynie potrzebne łaski. 
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. „Ku trzeźwości z Kościołem”- to hasło, które w tym roku będzie inspirowało działania w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać dziesiątkę różańca w intencji trzeźwości w naszym narodzie. W piątek po Mszy św. w czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Jednocześnie zapraszam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji w czasie Wielkiego Postu. 
 4. W tym tygodniu w środę i piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
 5. W Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień, w którym obowiązuje nas post ścisły: powstrzymanie się od potraw mięsnych, a także ilościowy (tzn. że w ciągu dnia spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta). Msze Św. o godz. 16:00 w Minikowie, o godz. 11:00 i 18:00 w Ślesinie. Ofiary zbierane w tym dniu  podczas Mszy św. są przeznaczone na hospicja w naszej diecezji. 
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu. O godz. 16:00 dla dzieci (szczególnie klasa III), a po Mszy św. dla młodzieży (kandydaci do bierzmowania) i dorosłych. 
 7. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00. Kazania pasyjne będzie w tym roku głosił ks.  Bartosz Marut, wikariusz parafii p.w. NMP Królowej Polski w Nakle. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. 
 8. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościć Siostry Dominikanki z Mielżyna. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Siostrom w prowadzeniu DPS w Mielżynie. 
 9. Bardzo proszę  aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych osób opiekujących się grobami na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku. Groby nieopłacone będą zlikwidowane.
 10. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa, planowana jest w terminie 14-21 listopada 2023r. W programie między innymi Betlejem, Nazaret, Jerozolima, Jezioro Galilejskie, Góra Błogosławieństw. Operatorem pielgrzymki jest biuro Arcus z Bydgoszczy. Szczegółowe informacje o programie, przelocie i kosztach znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła i na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka”. Zapisy w biurze parafialnym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku marca.
 11. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego 
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.